logoeu

Türkiye'de Kan Transfüzyon Yönetim Sisteminin
Geliştirilmesi İçin Teknik Yardım Projesi
Uluslararası Hasta Kan Yönetimi Sempozyumu

logo

Technical Assistance for Improving the
Blood Transfusion Management System in Turkey
International Patient Blood Management Symposium

Dr. Kai Zacharowski

Ordinaryüs ünvanına sahip, Profesör Kai Zacharowski, M.D., PhD, ML, FRCA, 2009 yılından beri Frankfurt Üniversite Hastanesi’nde Anesteziyoloji, Yoğun Bakım Tıbbı ve Ağrı Tedavisi Bölümü Başkanı olarak görev yapmaktadır. 2006-2008 tarihleri arasında Bristol Üniversite Hastanesi’nde Anestezi ve Yoğun Bakım Tıbbı Başkanı olarak görev yapmış olan Dr. Zacharowski’nin araştırma, öğretim ve danışmanlık ilgi alanları, hasta güvenliği, Hasta Kan Yönetimi ve pıhtılaşma, anestezi ve yoğun bakım tıbbında büyük veri, doğuştan gelen bağışıklık, kardiyovasküler ve kritik bakım tıbbının hem klinik hem de temel yönleridir. Dr. Kai Zacharowski, tıp diplomasını Alman Mainz Üniversitesi’nden, doktorasını ise Queen Mary Londra Üniversitesi’nden almıştır (aspirinin işlevini keşfeden, Nobel ödüllü Prof. Sir John Vane ile çalışmıştır). 2016’dan beri dünyadaki en eski bilim akademisinin (Leopoldina) birkaç üyesinden biridir.

Bilimsel katkıları Nature Medicine, Lancet, NEJM ve Proceedings of the National Academy of Science gibi hakemli dergilerde yayınlanmış ve çok sayıda “Yenilikçi klinik araştırma” ödülü almıştır. Journal of Anesthesia & Intensive Care Medicine dergisinin Genel Yayın Yönetmeni ve Critical Care Medicine, Emergency Medicine and Anesthesia alanında sayısız derginin Yayın Kurulu üyesi olan Dr. Zacharowski aynı zamanda Lohfert Vakfı’nın CEO’su ve PBM vakfının da kurucusu ve CEO’sudur.

Frankfurt’da Anestezi ve Yoğun Bakım uzmanı olarak görev yapan Dr. Kai Zacharowski, 2020-2021 Avrupa Anesteziyoloji ve Yoğun Bakım Derneği Başkanıdır.


Bu web sitesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti'nin mali katkısıyla hazırlanmıştır. Bu sitenin içeriğinden yalnızca GOPA Konsorsiyumu sorumludur ve bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği veya Türkiye Cumhuriyeti'nin görüş ve tutumunu yansıtmak durumunda değildir.